ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

Дата: 5 грудня 2017 о 05:09, Оновлено 1 березня 2023 о 05:46

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ -2023

Сергій Шкарлет видав наказ, який звільняє від проходження ДПА учнів, які завершують здобуття початкової та базової середньої освіти у 2021/2022 навчальному році.

"Дії вимушені, адже головне сьогодні – це збереження здоров’я  та життя учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану", – зазначив міністр.

Зображення

Учнів 4-х і 9-х класів звільнено від Державної підсумкової атестації в цьому навчальному році.

Про це йдеться в наказі МОН від 03.03.2021 №273, опублікованому на сайті міністерства.

Учням, звільненим від атестації, у документі про освіту робитимуть запис “звільнений(а)”.

Рішення ухвалено через погіршення ситуації з коронавірусом і установлення режиму надзвичайної ситуації відповідно до пункту 1 розпорядження Кабміну від 25 березня 2020 року №338-р “Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації”, ідеться в повідомленні МОН.

Відповідно до позицій 32 та 33 розділу ІІ Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій, до надзвичайних ситуацій природного характеру віднесено: перевищення порогового рівня захворюваності людей на грип, гострі респіраторні вірусні захворювання удвічі і більше разів протягом періоду понад 2 тижні у двох та більше адміністративних районах області, містах або загалом у країні, інфекційні захворювання людей невиявленої етіології.

Також у міністерстві зазначають, що пункт 6 розділу IV Порядку проведення ДПА передбачає, що здобувачі освіти, які проживають у зоні надзвичайної ситуації природного та техногенного походження, звільняються від атестації за рішенням МОН або місцевих органів управління освітою.

Картинки по запросу картинка дпа 2018

Державну підсумкову атестацію (ДПА) у 2017/2018 навчальному році проводять відповідно до:

• - ч. 8 ст. 12 Закону України «Про освіту»;
  • - Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затв. наказом МОН України від 30.12.2014 № 1547;
  • - пп. 1, 3–5 п. 2 наказу МОН України «Деякі питання проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» від 31.07.2017 № 1103.

Заклади загальної середньої освіти самостійно визначають:

1. строки проведення ДПА учнів 4-х і 9-х класів;
  2. дати свята «Останній дзвоник» і випускних вечорів.

ДПА учнів 4-х класів

ДПА здобувачів початкової освіти пройде у формі підсумкових контрольних робіт із предметів:

- українська мова — оцінювання результатів навчання з української мови та читання;

- математика.

Для ДПА використовують єдині завдання, які: укладають вчителі закладу освіти відповідають орієнтовним вимогам до змісту атестаційних завдань, затвердженим МОН затверджує керівник закладу. ДПА з української мови для учнів, які почали її вивчати лише у 2017/2018 навчальному році, відбувається за бажанням батьків. У закладах загальної середньої освіти з навчанням або вивченням мов національних меншин учні можуть додатково проходити ДПА з третього предмета — мови національної меншини. Рішення про проведення ДПА з мови національної меншини: приймає педагогічна рада на підставі письмових звернень батьків (або законних представників) затверджує наказом керівник закладу. Результати ДПА не враховують при виставленні річних оцінок з предметів, з яких учень (вихованець) проходив атестацію.

Оцінки за ДПА виставляють:

-  у Класному журналі в колонку з написом «ДПА», не вказуючи дату після колонки «Річна»;

- у табелі навчальних досягнень учня.

ДПА учнів 9-х класів

ДПА здобувачів базової середньої освіти проходить у письмовій формі з трьох предметів:

-   українська мова;

- математика;

- третій — за вибором педагогічної ради українська література зарубіжна література іноземна мова (англійська/німецька/іспанська/французька мова відповідно до навчального плану закладу) історія України всесвітня історія правознавство (практичний курс) географія біологія хімія фізика інформатика.

У закладах освіти з навчанням або вивченням мов національних меншин третім предметом ДПА може бути: мова національної меншини інтегрований курс «Література». Завдання ДПА: укладають вчителі закладу освіти відповідають орієнтовним вимогам до змісту атестаційних завдань, затверджених Міністерством затверджує директор закладу.

Оцінки за ДПА заносять у:

- Класний журнал у колонці з написом «ДПА», не зазначаючи дату після колонки «Річна»;

- додаток до свідоцтва про базову середню освіту;

- Протокол державної підсумкової атестації

- Книгу обліку та видачі документів про здобуття базової середньої освіти. Результати ДПА не враховують, виставляючи річні оцінки з предметів, з яких проводили ДПА.

Лист МОН № 1/9-66 від 31.01.18 року “Про організоване завершення 2017/2018 н. р. та особливості проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти”

«Про затвердження Положення про державну підсумкову атестацію учні (вихованців) у системі загальної середньої освіти» наказ МОНУ №1547 від 30.12.2014

Положення про похвальний лист “За високі досягнення у навчанні” та похвальну грамоту “За особливі досягнення у вивченні окремих предметів” зі змінами Наказ Міністерства № 115 від 27.02.2012

Лист МОН України від 29.04.2015 № 1/9-221 «Про надання роз’яснення щодо нагородження учнів»