ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ -2023
Сергій Шкарлет видав наказ, який звільняє від проходження ДПА учнів, які завершують здобуття початкової та базової середньої освіти у 2021/2022 навчальному році.
"Дії вимушені, адже головне сьогодні – це збереження здоров’я та життя учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану", – зазначив міністр.
Про звільнення від проходження ДПА в 2022 році https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zvilnennya-vid-prohodzhennya-derzhavnoyi-pidsumkovoyi-atpochatkovoyi-ta-bazovoyi-zagalnoyi-serednoyi-osviti-u-20212022-navchalnomu-rocizareyestrovanij-v-ministerstvi-yusticiyi-ukrayini-03-bereznya-2022-roku-za-28337619
Учнів 4-х і 9-х класів звільнено від Державної підсумкової атестації в цьому навчальному році.
Про це йдеться в наказі МОН від 03.03.2021 №273, опублікованому на сайті міністерства.
Учням, звільненим від атестації, у документі про освіту робитимуть запис “звільнений(а)”.
Рішення ухвалено через погіршення ситуації з коронавірусом і установлення режиму надзвичайної ситуації відповідно до пункту 1 розпорядження Кабміну від 25 березня 2020 року №338-р “Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації”, ідеться в повідомленні МОН.
Відповідно до позицій 32 та 33 розділу ІІ Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій, до надзвичайних ситуацій природного характеру віднесено: перевищення порогового рівня захворюваності людей на грип, гострі респіраторні вірусні захворювання удвічі і більше разів протягом періоду понад 2 тижні у двох та більше адміністративних районах області, містах або загалом у країні, інфекційні захворювання людей невиявленої етіології.
Також у міністерстві зазначають, що пункт 6 розділу IV Порядку проведення ДПА передбачає, що здобувачі освіти, які проживають у зоні надзвичайної ситуації природного та техногенного походження, звільняються від атестації за рішенням МОН або місцевих органів управління освітою.
Державну підсумкову атестацію (ДПА) у 2017/2018 навчальному році проводять відповідно до:
- - ч. 8 ст. 12 Закону України «Про освіту»;
- - Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затв. наказом МОН України від 30.12.2014 № 1547;
- - пп. 1, 3–5 п. 2 наказу МОН України «Деякі питання проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» від 31.07.2017 № 1103.
Заклади загальної середньої освіти самостійно визначають:
- строки проведення ДПА учнів 4-х і 9-х класів;
- дати свята «Останній дзвоник» і випускних вечорів.
ДПА учнів 4-х класів
ДПА здобувачів початкової освіти пройде у формі підсумкових контрольних робіт із предметів:
- українська мова — оцінювання результатів навчання з української мови та читання;
- математика.
Для ДПА використовують єдині завдання, які: укладають вчителі закладу освіти відповідають орієнтовним вимогам до змісту атестаційних завдань, затвердженим МОН затверджує керівник закладу. ДПА з української мови для учнів, які почали її вивчати лише у 2017/2018 навчальному році, відбувається за бажанням батьків. У закладах загальної середньої освіти з навчанням або вивченням мов національних меншин учні можуть додатково проходити ДПА з третього предмета — мови національної меншини. Рішення про проведення ДПА з мови національної меншини: приймає педагогічна рада на підставі письмових звернень батьків (або законних представників) затверджує наказом керівник закладу. Результати ДПА не враховують при виставленні річних оцінок з предметів, з яких учень (вихованець) проходив атестацію.
Оцінки за ДПА виставляють:
- у Класному журналі в колонку з написом «ДПА», не вказуючи дату після колонки «Річна»;
- у табелі навчальних досягнень учня.
ДПА учнів 9-х класів
ДПА здобувачів базової середньої освіти проходить у письмовій формі з трьох предметів:
- українська мова;
- математика;
- третій — за вибором педагогічної ради українська література зарубіжна література іноземна мова (англійська/німецька/іспанська/французька мова відповідно до навчального плану закладу) історія України всесвітня історія правознавство (практичний курс) географія біологія хімія фізика інформатика.
У закладах освіти з навчанням або вивченням мов національних меншин третім предметом ДПА може бути: мова національної меншини інтегрований курс «Література». Завдання ДПА: укладають вчителі закладу освіти відповідають орієнтовним вимогам до змісту атестаційних завдань, затверджених Міністерством затверджує директор закладу.
Оцінки за ДПА заносять у:
- Класний журнал у колонці з написом «ДПА», не зазначаючи дату після колонки «Річна»;
- додаток до свідоцтва про базову середню освіту;
- Протокол державної підсумкової атестації
- Книгу обліку та видачі документів про здобуття базової середньої освіти. Результати ДПА не враховують, виставляючи річні оцінки з предметів, з яких проводили ДПА.
Інструкція про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів за станом здоров’я (спільний наказ МОНмолодьспрот та МОЗ України від 01.02.2013 № 72/78)
Лист МОН України від 29.04.2015 № 1/9-221 «Про надання роз’яснення щодо нагородження учнів»
Випускні урочистості