Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 13 чоловік

Кібербезпека

Дата: 12 березня 2021 о 06:55, Оновлено 29 березня 2023 о 13:42

«Редан» – це напрямок молодіжної субкультури, який поширився у лютому 2023 року. У Москві внаслідок масової бійки загинули двоє підлітків. Штучне поширення цієї субкультури – є російською інформаційно-психологічна операцією. Мета – використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні», – зазначено в повідомленні Нацполіції.

Так, у великих містах України відбуваються сутички між двома субкультурами: ПВК «Редан» та так званими «АнтиРедан». Спілкування відбувається у телеграм-каналах, де закликають підлітків брати участь у масових бійках. Дітей ділять на групи, вказують точки зборів, на місцях знаходяться інформатори.

Як розпіднати учасників «Редан»

Підлітки мають ряд особливостей, які їх відрізняють від інших. Зокрема, довге фарбоване волосся, використовують символіку «павука», одягаються у вільний одяг. Цей напрямок молодіжної субкультури засуджує насильство зі сторони інших субкультур та виступає за індивідуальний стиль.

«Закликаємо дорослих приділяти увагу дітям, постійно роз’яснювати правила поведінки та уберегти від невиправданих вчинків. Не допускайте ситуації, коли неповнолітні підпадають під вплив агресора, підтримуючи подібні флешмоби. Піклуйтесь про дітей, цікавтесь їх дозвіллям, зокрема інтересами в Інтернет–мережі, проблемними питаннями та станьте для них найкращими товаришами», – наголошують у Нацполіції. 

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту Педрада
Джерело: https://oplatforma.com.ua/news/61527-yak-rozpiznati-shcho-pidlitok-vkhodit-do-organizatsii-redan-rozyasnennya-natspolitsii

Ювенальна поліція України, на тлі повідомлень про поширення в Україні руху ПВК "Редан", дала поради батькам, як вберегти підлітка, передає УНН.

Цитата

«У мережі останнім часом більше стає згадок про прихильників молодіжних субкультур та поширення їх серед підлітків. Іноді підліток не може самостійно реалізувати свої бажання. Він знаходить місце у молодіжному угрупуванні для свого самоствердження та своєї самореалізації. Задля цього підлітки об'єднуються у неформальні групи. Деякі батьки навіть можуть не підозрювати, що її дитина належить до певної субкультури та може мати девіантну поведінку», – йдеться в повідомленні.

Деталі

Щоб запобігти деструктивній поведінці, поліція опублікувала поради для батьків:

• Спокійно, відкрито і прямо спілкуватися з дитиною, надати їй можливість говорити, коли вона буде до цього готова і не квапити;

• Якщо дитина розповідає, куди вона ходить та як проводить свій час, варто проявляти якомога повнішу обізнаність в обговорюваній темі; проявляти терпіння, наполегливість, доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка;

• Опанувати інтернет-технології, мати власний акаунт і стати другом своїй дитині в соціальних мережах;

• Щотижня аналізувати вміст сторінок дитини, уважно читати її публікації, вивчати групи, до яких вона приєдналася;

• «Познайомитися» з віртуальними друзями дитини, звертайте увагу на фото й відео, що викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані;

• Показати дитині свою небайдужість, турботу про неї та запропонувати спільно провести час;

• Зосередитися на тому, щоб показати дитині її переваги, знайти сильні сторони та допомогти їй побачити себе унікальною особистістю;

• Після встановлення контакту та виявлення підлітком довіри до вас, слід пояснити згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це фактами, які добре відомі підліткові; допомогти підлітку зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки і невідворотної відповідальності за скоєне (зокрема у випадку вчинення булінгу або іншого правопорушення).

Поліція нагадує, що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в інтернет-мережі не контролюється.

НУШ 2- 4 клас Робота над казкою "Гидке каченя" Ознайомлення з поняттям «цькування»

https://www.youtube.com/watch?v=k5m-vI6sFZU&list=PL-G6UFJ2_qdYvfZtAO35NHLIt4O-YgQy_&index=1   

РЕКОМЕНДАЦІЇ МОН ЩОДО БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ У ЦИФРОВОМУ ПРОСТОРІ

Збільшилася кількість випадків небезпечної поведінки дітей, яка загрожує їхньому життю та здоров’ю, зокрема – в соцмережах. 

Щоб підвищити обізнаність вчителів, керівників закладів освіти, батьків та їхніх дітей, МОН розробило рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків.

Право дитини на безпеку та захист є базовим і поширюється на її життєдіяльність як онлайн, так і офлайн. Діти мають право здобувати знання та підтримку у використанні цифрового середовища. Надавати таку підтримку є спільною відповідальністю батьків, педагогічних працівників, суспільства загалом. 

Найбільшої уваги щодо профілактики потребують підлітки (12-17 років), оскільки це етап активного формування самооцінки, інтересів, моральних уявлень, соціальних установок та потреби в спілкуванні з однолітками.

Під час організації профілактичних заходів варто орієнтуватися на формування навичок безпечної поведінки в цифровому середовищі та здобуття знань щодо:

  • прав людей (зокрема, права в цифровому середовищі);
  • електронної участі (в ухваленні рішень); 
  • збереження здоров’я під час роботи з цифровими пристроями; 
  • механізмів захисту прав, що порушуються в інтернеті, а також способів отримати допомогу.

Якщо дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства, експлуатації, вербування або маніпуляцій у цифровому просторі, варто одразу звертатися до Національної поліції України та надіслати повідомлення про правопорушення до департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Психологічну допомогу та підтримку можна отримати за номерами телефонів:

  • Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав  дитини: 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних), 16 111 (безкоштовно з мобільних); 
  • онлайн-консультація для підлітків у Teenergizer;
  • чатбот у Telegram і Viber, який допоможе дізнатися, куди звертатися по допомогу.

Докладніше про це читайте ось тут.

https://www.youtube.com/watch?v=j6sG8VzoHNA   

https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyberbullying?fbclid=IwAR0Kn_6PVaodQxfImBi4kB-rJoMeRoDVadMSekWaSQcGEuYbva0PzPxZVug 

5 лютого 2021 року - Міжнародний День Безпеки в Інтернеті

План заходів до Дня Безпечного Інтернету

  • Онлайн-урок із нагоди Дня безпечного Інтернету  (для учнів 8-9 класів)
  • Урок "Стоп секстинг" (для учнів 9-11 класів)
  • Година спілкування "Кібербілінг" (для учнів 5-6 класів)
  • Перегляд та обговорення мультфільмів. Казка про золоті правила безпечного Інтернету (1-4 класи)
  • Година спілкування “Твій Інтернет - твій вибір” (8 клас)

Корисні посилання:

ШАНОВНІ БАТЬКИ!!!

У зв’язку з карантинними обмеженнями та впровадженням дистанційних технологій діти стали більше проводити часу в мережі. Діти грають в онлайн-ігри, переглядають мультфільми, фільми, спілкуються через месенджери і ведуть свій блог.

Однак батьки мають розуміти: всесвітня павутина незважаючи на всі її переваги, приховує багато небезпек, а екран телефону, планшета або комп’ютера лише створює ілюзію захисту та безпеки.

Про те, які віртуальні загрози чатують в інтернеті на дітей, і яких правил безпеки батьки мають їх навчити. На цю тему були проведені бесіди на тему «Небезпечний інтернет»

Небезпека в інтернеті надходить із сайтів, чатів, систем миттєвих повідомлень. Останнім часом у мережі Інтернет поширеними стали так звані групи смерті, які доводять дітей і підлітків до самогубства. Ігри зі смертю завжди були цікавими для підлітків. Ще до появи інтернету існували ігри-випробування: постояти на рейках перед поїздом і зіскочити в останній момент, стрибнути з моста уводу, зачепитися за тролейбус і проїхати до наступної зупинки. Ці так звані перевірки на хоробрість дозволяли сміливцям отримати заряд адреналіну та підвищити свій авторитет серед підлітків. Багато речей і процесів, які колись були секретними, в інтернеті стали публічними. Відеоблогери обговорюють відносини з батьками, сваряться, роблять дурні витівки на камеру. Форми самовираження, часто не найкращі, стали доступними для спостереження та наслідування. У соцмережах останнім часом можна знайти багато постів про небезпечні віртуальні ігри серед підлітків. Ними, зазвичай, рухають або бажання отримати адреналін, або прагнення самоствердитися, або дитяча цікавість, або все це разом.

Інтернет, смартфони, планшети і онлайнчати –це не добре і не погано. Це реальність, в якій ми живемо та будемо жити далі. Тому завдання дорослих (батьків, вчителів, вихователів…) не забороняти користуватися всіма цими благами техніки та не позбавляти дитину можливості відповідати параметрам сучасного суспільства, а показати альтернативу –все розмаїття світу, адже крім чатів і соцмереж можна спілкуватися наживо. Головне –допомагати здобувати такий досвід і показувати на власному прикладі, як можна врівноважити реальний і віртуальний світи в житті дитини!!!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.