Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 13 чоловік

НОВИНИ

Щороку 10 грудня у світі відзначають День прав людини, який був заснований Генеральною Асамблеєю ООН у 1950 році. Ця дата є нагадуванням про підписання Загальної декларації прав людини в 1948 році – документу, що став основою для міжнародного захисту прав кожної людини, незалежно від її походження, національності, статі чи переконань.

День прав людини покликаний привернути увагу до важливості дотримання базових свобод і прав: права на життя, освіту, працю, свободу слова, віросповідання та багатьох інших.

Цього року темою Дня прав людини є права і свободи для всіх, що підкреслює необхідність забезпечення рівності, справедливості та поваги до людської гідності у всьому світі.

В Україні ця дата набуває особливого значення, адже у складні часи повномасштабної війни та викликів захист прав людини стає ще актуальнішим завданням.

Освіта відіграє важливу роль у вихованні свідомого суспільства, яке знає свої права і поважає права інших.

Протягом тижня прав людини у Василівському ЗЗСО проведені заходи щодо дотримання прав людини.

Пам’ятаймо: права людини – це не просто слова, а основа справедливості, миру та розвитку.

11 грудня 2024 о 10:36 | Сілакова О. В. | немає коментарів

У Виставці взяли участь представники закладів позашкільної та загальної середньої освіти з 66 адміністративних одиниць області.
За підсумками роботи журі ( наказ Одеського обласного центру позашкільної освіти та виховання від 08.10. 2024 № 143/ОД ):
1. Грамотою Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання нагороджено колектив учнів (9 клас: Доденко Маргарита, Височенко Мілена, Бур’ян Вікторія; 8 клас: Гончаренко Олександр, Некрасова Мар’яна; 2 клас: Федоров Данило, Доденко Дарина , Касаткіна Вікторія, Козлов Володимир, Носач Таісія, Голобородова Анастасія, Ігнатенко Богдан, Сідоренко Нікіта) Василівського закладу загальної середньої освіти Кілійської міської ради, керівниця Доденко Оксана Петрівна, педагогиня - організаторка, за кращу презентацію обласної виставки досягнень юних натуралістів «Щедрість рідної землі» ([https://drive.google.com/.../1exqyuldjlRzVPbfA287.../view...](https://drive.google.com/file/d/1exqyuldjlRzVPbfA287jUWqpOvNRnGGh/view?usp=sharing&fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR1pZDtOzVnHX758FAzuoiW08WAaZpeWYcUYNZ-L8n2cC5wFhzduzUJcKlg_aem_jxd9bnkzDcGxFV3INlZnrg))

8 грудня 2024 року відзначається важлива дата – 140-річчя українського жіночого руху. Це знаменна подія, яка надає можливість загострити увагу суспільства на історичному контексті та сучасних викликах, пов’язаних із гендерною рівністю.
В рамках визначення цієї дати в закладі освіти планується проведення Всеукраїнського уроку «Жіночий рух – рух до рівности». Цей урок має на меті висвітлити важливість і досягнення українського жіночого руху, відзначаючи його роль у боротьбі за рівність та соціальну справедливість в Україні.

Всеукраїнський урок дозволить актуалізувати попередні знання учнівства про внесок українських жінок різних поколінь в розбудову держави, захист її суверенітету та незалежності, здобуття міжнародного авторитету і зміцнення національної єдності. Учні і учениці зможуть дізнатися та зрозуміти, як саме переживали різноманітні історичні події жінки різного віку, різних соціальних верств і регіонів, як змінювалося життя жінок різних етнічних груп під впливом історичних трансформацій і військових катаклізмів, як жінки долучалися до загального поступу людства і який слід залишили в українській і світовій історії.

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Дати початку та завершення акції вибрані не випадково, вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною є порушенням її прав.

Період кампанії «16 днів проти насильства» охоплює наступні важливі дати:

• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

• 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

• 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

• 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

• 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

• 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

• 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

28 листопада 2024 о 13:38 | Сілакова О. В. | немає коментарів

УВАГА!
Щоб більше учнів могли ознайомитися з конкурсом та прийняти в ньому участь, розмістіть, будь ласка, дану новину на сайті Навчального закладу. Розміщення новини є обов'язковим для участі у конкурсі. Текст новини можна скопіювати нижче. Scholarship Україна 2025 В межах соціального проєкту для учнів шкіл вже стартував новий конкурс "Scholarship в Україні 2025". У цьому конкурсі надається грант з призовим фондом 50 000 грн. Переможці можуть використати грант на сплату навчання в навчальному закладі або для будь-яких освітніх курсів, на вибір переможця. Ми хочемо потурбуватися про наступне покоління нашої держави і надати можливість юним українцям отримати безкоштовне навчання. Давайте об'єднаймося. Нехай кожен зробить свій вклад для побудови гідного майбутнього України. Детальніше про діючий конкурс: Участь у конкурсі безкоштовна. Взяти участь може будь-який учень 8 - 11 класів (шкіл, гімназій, ліцеїв). Переможець отримає грант на навчання у розмірі 30 000 грн, а ті хто займуть 2-гі та 3-ті місця, отримають 15 000 грн та 5 000 грн. Студенту або учню необхідно написати аналітичну статтю на одну із запропонованих тем та надіслати на поштову скриньку scholarshipukraina@gmail.com для оцінки журі. Роботи прийматимуться до 30 квітня 2025 року. Детальні умови - на сайті проєкту та сторінці грантонадавача https://gruzar.com.ua/grant Ознайомитися як проходив попередній грант Sсholarship в Україні 2024 можна також на сторінці конкурсу. Контакти: Руденко Михайло - організатор та представник грантонадавача. Телефон: +380 97 91 91 426 Пошта: scholarshipukraina@gmail.com

18 листопада 2024 о 11:22 | Сілакова О. В. | немає коментарів

Національне агентство України з питань державної служби спільно
з Вищою школою публічного управління створили освітній серіал про історію
українського державотворення «Українські герої та героїні: від минулого
до сьогодення».
У десяти серіях висвітлено історичні етапи становлення України – Княжу
добу, Козаччину, зародження модерної української нації, Українську революцію
1917–1921 років, звитягу діячів ОУН-УПА, рух опору в Україні, роль видатних
жінок у національному відродженні, внесок української еміграції в процеси
державотворення, становлення Незалежності. Сцени фільму знімали
на історичних локаціях столиці.
Серіал розміщено у відкритому доступі за посиланням http://surl.li/njtdet

11 жовтня 2024 о 09:06 | Сілакова О. В. | немає коментарів

День психічного здоров’я або ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини та підтримки людей з подібними захворюваннями.
Кожен з нас відчуває емоційну нестабільність і це цілком нормально!
Важливо розпізнавати свої реакції та знаходити час на те, щоб приділити увагу собі та своїм близьким, а якщо ви відчуваєте певні труднощі – звертатися за психологічною допомогою.

11 жовтня 2024 о 08:58 | Сілакова О. В. | немає коментарів

Цей тиждень відзначається щорічно за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я з метою підвищення рівня обізнаності населення щодо важливості щеплень для захисту людей різного віку від хвороб. Свідоме ставлення до збереження здоров’я формується з дитячих років, тому вкрай важливо, аби освітянська спільнота долучилися до проведення заходів до Тижня імунізації та доозброїлася знаннями щодо профілактики вакцинокерованих інфекцій, а також долучила до заходів школярів. Така спільна та системна взаємодія сприятиме пришвидшенню формування культури вакцинації в Україні.

16 квітня 2024 о 11:08 | Сілакова О. В. | немає коментарів

З метою охоплення більшої кількості населення області достовірною
інформацією з офіційних джерел, інформування громадян щодо здатності
держави і суспільства ефективно протистояти загрозам будь-якого походження
і характеру, підтримувати стале функціонування всіх сфер життя, швидко
відновлюватися до бажаної рівноваги після кризових ситуацій, а також щодо
дій населення у випадку загрози чи виникнення надзвичайної ситуації
техногенного чи природного характеру

23 лютого 2024 о 15:19 | Сілакова О. В. | немає коментарів

Дедлайн подачі заявок: 23:00, 11 лютого 2024 року. Навчання триватиме з 19 лютого по 08 квітня 2024 року.
Хто може стати учасником?
• учні середніх шкіл, ліцеїв, гімназій, які здобувають середню освіту (9-11 класи)
• студенти останніх курсів бакалаврату та магістратури українських ЗВО денної форми навчання, аспіранти будь-якої форми навчання. Вік – до 25 років.
Що чекає на слухачів EU StudyDays?
• 10 навчальних модулів про історію ЄС, його інституції, цінності, політики, європейську інтеграцію України тощо. Програма включає відеолекції від українських та європейських експертів, онлайн вебінари та інтерактивні заняття.
• Реалізація мініпроєктів, направлених на поширення інформації про цінності та політики ЄС, ідеї європейської інтеграції.
• Сертифікат про проходження програми, що буде містити інформацію про тривалість навчання, кількість годин, перелік модулів, а для студентів – кількість кредитів ЄКТС.
• Участь в EU StudyDaysOfflineSchool для 40 найактивніших та найуспішніших учасників.
Для участі потрібно:
1. Заповнити заявку
для школярів: https://bit.ly/eustudydays_school_2024
для студентів: https://bit.ly/eustudydays_students_2024
2. У разі успішного проходження конкурсу за заявками – пройти онлайн-тестування на платформі EU StudyDays.
Важливо: до участі в програмі не допускаються особи, які були учасниками EU StudyDays попередніх років.
Детальніше на сторінці проєкту:https://www.eustudydays.in.ua/2024/01/10/novyj-nabir-na-navchannya-v-onlajn-shkoli-eu-study-days-2024/
Реєструйся на EU StudyDays 2024 та здобувай нові актуальні знання!
Джерело: офіційна сторінка Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації в соціальній мережі Фейсбук.

«Дні любові до вакцинації»: на Одещині вакцинують від кору дітей, які пропустили планові щеплення.

В навчальних закладах Ізмаїльського району розповідатимуть про важливість вакцинації проти кору. В такий спосіб Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) прагне привернути увагу батьків, вчителів до проблеми поширення захворюваності на кір на Одещині.

Протягом літа-зими 2023 року на Одещині проходила вакцинальна кампанія проти кору в ході якої нам вдалося щепити понад 90% дітей. Та попри це, ще близько 9000 дітей на Одещині досі не отримали щеплення від кору. Саме тому ми розпочинаємо проект, спрямований на батьків та освітян, щоб переконати їх у важливості вакцинації від кору ,- розповідає генеральний директор ЦКПХ Анташян Арам.

У межах проекту відбудеться ряд просвітницьких зустрічей з учителями та батьками школярів, на яких вони дізнаються про інфекційні захворювання та їх профілактику. Для дітей початкових класів проведуть відкриті уроки «Щеплення — суперсила від хвороб». В ігровій формі діти дізнаються, як саме вакцини вчать організм захищатись від інфекцій.

Діятиме проект протягом трьох місяців.

Протягом січня-березня 2024 року в освітніх закладах Ізмаїльського району лікарі мобільних вакцинальних бригад проводитимуть щеплення від кору дітей молодших класів.

Ми прагнемо, щоби люди, які відповідають за дітей - в першу чергу батьки чи опікуни, а також освітяни - мали змогу дізнатися більше про загрози, які несе кір для кожної невакцинованої дитини. Адже кір - це один із найбільш заразних вірусів у світі, який може абсолютно здорову дитину зробити інвалідом. Тож впродовж 3 місяців ми проводитимемо різні заходи для того, аби маленькі та дорослі одесити були озброєні знаннями, вакциновані, а відтак і захищені від небезпечної хвороби ❞, - підсумовує керівник проєкту Панасюк Тетяна.

Разом ми можемо створити безпечне оточення для всіх!

Матеріал підготовлено у рамках проекту Українського Католицького Університету (УКУ) за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Бельгії. Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію УКУ, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) або уряду Бельгії.

Шановні педагоги!

6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). З цієї нагоди ми пропонуємо Вам провести освітній захід у Вашому навчальному закладі та розповісти учням про важливість дотримання правил безпеки платежів і розрахунків в Інтернеті. Це чудова можливість поділитися важливою інформацією з учнями та допомогти їм стати відповідальними користувачами Інтернету.

Для проведення освітнього заходу до Дня безпечного Інтернету пропонуємо ознайомитися з матеріалами на тему платіжної безпеки, розробленими експертами Національного банку України в межах Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству #ШахрайГудбай, наведеними в цьому повідомленні.

Усі педагоги, які проведуть освітній захід та надішлють звіт до Національного банку, отримають електронні сертифікати про проведення освітнього заходу до Дня безпечного Інтернету.

Що потрібно, щоб отримати сертифікат?

1. Зареєструватися за посиланням: https://cutt.ly/dwLhi1dZ

2. Провести освітній захід за матеріалами НБУ (можна обрати будь-який матеріал із наданого в листі переліку).

3. Зробити публікацію в соціальних мережах про проведений освітній захід із хештегами #ДеньБезпечногоІнтернету, #ШахрайГудбай та відмітити освітні ресурси Національного банку України в соціальній мережі “Фейсбукˮ: @harazd.bank.gov.ua, @talan.nbu та/або в інстаграмі: @harazd_nbu.

4. Заповнити звітну форму за посиланням: https://cutt.ly/ewLJPu1P

5. Відправити звіт до 15 лютого 2024 року на електронну пошту talan@bank.gov.ua, в темі листа необхідно зазначити «День безпечного Інтернету».

Приєднуйтеся до нашої ініціативи та робіть свій внесок у формування знань з платіжної безпеки в молодого покоління.

Чекаємо на Ваші звіти!

ПЕРЕЛІК ТА ПОСИЛАННЯ НА МАТЕРІАЛИ

Матеріали для початкової школи:

ü Заняття з платіжної безпеки на тему: "Готівкові та безготівкові гроші" (https://cutt.ly/dwLvCy6I).

Матеріали для середньої та старшої школи:

ü заняття з платіжної безпеки на тему: "Історія шахрайства з грошима: від фальшивомонетництва до кібершахрайства" (https://cutt.ly/uwLvCOrq);

ü заняття з платіжної безпеки на тему: "Правила платіжної безпеки. Види шахрайства" (для середньої школи) (https://cutt.ly/iwLvVUAy);

ü заняття з платіжної безпеки на тему: "Поради з кібербезпеки та схеми шахрайства у воєнний час" (для старшої школи) (https://cutt.ly/RwLvV1RJ);

ü гра з платіжної безпеки "КіберБезпека: думай швидко, плати безпечно!" (https://cutt.ly/0wLvC9Mh);

ü спортивний забіг з платіжної безпеки #ШахрайГудбай (https://cutt.ly/WwLvVo8Z);

ü повчальні відео про платіжне шахрайство (https://cutt.ly/ZwLvBK1e);

ü інформаційний куточок з платіжної безпеки "Поради з платіжної безпеки для кожного": https://cutt.ly/owLmHEpG;

ü стінгазета з платіжної безпеки "Бережись монстрів-шахраїв" (https://cutt.ly/AwLmHI0D);

ü презентація "Збірка коміксів про платіжне шахрайство" (https://cutt.ly/YwLvBlhf).

Заняття з платіжної безпеки для уроків англійської мови:

ü головоломка-доміно з платіжної безпеки "PAYMENT SECURITY DOMINOES" (https://cutt.ly/mwLvNjct);

ü кросворд із платіжної безпеки "ANTI-FRAUD CROSSWORD" (https://cutt.ly/WwLvNAy1);

ü інформаційний куточок з платіжної безпеки "Tips on Payment Security for Everyone" (https://cutt.ly/owLvMrK2);

ü стінгазета з платіжної безпеки "Stop fraud! Find out how to protect your money from fraudsters!" https://cutt.ly/NwLvMGCO.

#ДеньБезпечногоІнтернету

#ШахрайГудбай

ПАМ’ЯТКА

для учнів та батьків на період

зимових канікул в умовах воєнного стану

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Зимові канікули у Василівському ЗЗСО Кілійської міської радитриватимуть з 29.12.2023 по 14.01.2024 р. До школи - 15 січня 2024 року.

Не залишайте дітей без догляду. Знайте, де і з ким бувають Ваші діти, чим вони займаються. Контролюйте час перебування дитини із смартфоном у режимі онлайн. Контролюйте й своє онлайн-життя у мережі, показуйте позитивний приклад для дітей та дотримуйтесь УСІ правил цифрового етикету. Перевіряйте, які сайти, соціальні мережі, програми доступні до користування вашою дитиною, переглядайте історії пошуків та зверніть увагу на кількість аккаунтів наявних у гаджеті Вашої дитини. Все це заради її ж власної безпеки та Вашого спокою!

Відпускаючи дитину на прогулянку, нагадайте їй, що війна триває, нагадайте про правила дорожнього руху, про правила поведінки в громадських місцях, а також про правила безпечного спілкування з однолітками та незнайомими людьми.

Постійно нагадуйте про правила власної безпеки.

Не допускайте, щоб Ваші діти були учасниками злочину, зловживали алкоголем, цигарками та іншими шкідливими для здоров’я речовинами.

Слідкуйте, де гуляють ваші діти. Нагадайте про небезпеку перебування біля старих та аварійних будівель, підвалів. Статистика зниклих безвісти дітей та дорослих у період війни, на жаль, не зменшилась.

Не дозволяйте відходити далеко від будинку, особливо за межі села.

Забороніть ходити на водойми кататися на кризі!!! Це небезпечно! А інколи і востаннє.

Не забувайте про заходи безпеки в умовах епідемії грипу та застуди та про правила особистої гігієни.

УЧЕНЬ! Передбачай-уникай-дій!!!

Постійно дотримуйся правил дорожнього руху, ОСОБЛИВО ВЗИМКУ! Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці. Потурбуйся, щоб в умовах поганої видимості, ваш одяг/взуття/аксесуари були оснащенні світловідбивачами.

В умовах воєнного стану, якщо вас відпустили батьки погуляти не далеко біля дому, то не затримуйся до темряви на вулиці! Під час прогулянок ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ гуляти за межами села та далеко відходити від своїх домівок.

Не чіпай безпритульних/чужих/диких тварин. Спілкування з ними може призводити до нещасних випадків.

Контролюйте своє життя “онлайн”!!! Не виставляйте на своїх сторінках незрозумілі фото, які б привертали зайву негативну увагу; додавайте “у друзі” лише перевірених людей, яких ви точно знаєте в реальному житті; в умовах воєнного стану НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ в онлайн-середовищі: фотографувати стратегічні/цивільні об’єкти та опубліковувати їх у мережі, фотографувати та знімати на відео рух військової техніки, військових і опубліковувати їх у мережі; розповідати по телефону в месенджерах “де прилетіло”, “куди прилетіло”, розміщення та локації військових.

ЗНАЙ, що булінг та кібербулінг — це насилля, яке карається Законом України!

Не грайся з вогнем у приміщенні та на природі, обережно поводься із легкозаймистими предметами/речовинами. Будь обережний з газом та газовою плитою!

Будь обережним під час користування обігрівачами. Не залишай їх без нагляду, тримай подалі від меблів (1м), не використовуй не справні та не суши на них речі!

Будь обережний з електроприладами. Не торкайся оголених проводів, не користуйся пошкодженими розетками та не експлуатуй несправні електроприлади. Виходячи з дому, перевіряй, щоб усі електропобутові прилади були відключені.

Особливо будь обережним, коли вимикають світло! Не залишай без нагляду увімкнені електроприлади, новорічну іллюмінацію!!! Коли раптом зникло світло — повідом батьків та проконтролюй, щоб уся електрика будинку була переведена у безпечний режим (вимкнути з розетки). Після відновлення електропостачання не вмикай одразу усі прилади в мережу — це може призвести до перенавантаження мережі, пожежі, замикання.

Під час відсутності електроенергії тривалий проміжок часу, вмій правильно користуватися ліхтарем та свічкою.

Під час планування часу на новорічні свята враховуйте дію комендантської години! Пам’ятайте, що за порушення правил поведінки під час комендантської години, ви можете бути притягнуті до штрафних покарань.

Не забувай про безпеку життя, коли опиняєшся в автономній ситуації (сам(-а) вдома). Пам’ятай, що злочинцем може бути не тільки чоловік, а й жінка, дівчина, підліток, ровесник твій і навіть людина похилого віку. Нікому не розповідай про те, що і де вдома лежить; не розповідай про майбутні плани та поїздки; не вихваляйся та не хизуйся майном, дорогими речами, грошима; нікому не повідомляй місця зберігання своїх цінних документів чи ключів від будинку.

Дотримуйся правил безпеки біля водойм взимку. Лід є дуже небезпечною “забавою”! Вода помилок не пробачає! БЕЗ ДОРОСЛИХ ДО ВОДОЙМ НЕ ПІДХОДИТИ!!!

Не чіпай невідомі тобі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідом дорослих.

Пам’ятайте, що війна ще не завершилась. Тиша та спокій у нашому селі - це Божа милість та робота наших хлопців на передовій. Тому, давайте робити добрі, обдумані та корисні справи разом, щоб наближати перемогу та мир на наші землі.

Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей

несуть батьки!

Збережіть життя та здоров’я Ваших дітей! І нехай ці канікули принесуть лише радість! Миру, щастя та здоров’я у Новому 2024 році!

26 грудня 2023 о 08:20 | Сілакова О. В. | немає коментарів