НОВИНИ
Запрошуємо освітян та здобувачів освіти Одещини долучитися до Всеукраїнського інтернет – флешмобу «Ми нащадки Кобзаря»!
Засновники проєкту: Всеукраїнський благодійний культурно-науковий фонд Т.Г.Шевченка, Відділ освіти,культури, туризму та спорту Вороновицької селищної ради, Вінницького району Вінницької області
Керівник проєкту: Вікторія ЧОБОТАР – Член Правління Всеукраїнського благодійного культурно – наукового Фонду Т.Г. Шевченка, учителька англійської мови Комунального закладу “Вороновицький ліцей” Вороновицької селищної ради
Мета проєкту: популяризація творчості Тараса Григоровича Шевченка серед педагогічних працівників, здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти, вихованців закладів дошкільної освіти та громадськості.
Умови участі у флешмобі:
• читаємо поезії, прозу -улюблені твори, написані Тарасом Шевченком чи про Тараса Шевченка;
• малюємо Кобзаря та ілюстрації до його творів;
• інсценізація творів;
• співаємо пісні на його вірші;
• інші види мистецтва, творчості на дану тему;
• записати відео, зробити фото та опублікувати у фейсбук групі “Ми нащадки Кобзаря”;
• при розміщенні матеріалів потрібно вказати: область , назву закладу освіти , імена та прізвища учасників; назву поезії, твору, пісні, картини; використати у своєму дописі #Ми_нащадки_Кобзаря
• за участь у флешмобі всі учасники, після завершення Шевченківського березня, отримують електронні сертифікати (від організаторів флешмобу та за підписом Людмили Красицької, президента Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Т.Шевченка , письменниці, праправнучки Тараса Григоровича по сестрі Катерині)
• вік учасників – необмежений;
• кількість робіт від одного учасника необмежена, приймаються як індивідуальні так і парні, групові та колективні проєкти.
Флешмоб започатковано у 2021 році до дня народження Тараса Шевченка.
Флешмоб триває впродовж березня.
Участь безкоштовна.
Положення та умови флешмобу розміщено на сайті: https://sites.google.com/…/%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0…
Освіта Одещини, вшануймо разом з усією країною пам’ять Кобзаря!
Джерело: офіційна сторінка Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації в соціальній мережі Фейсбук
Відповідно до Порядку проведення конкурсного відбору підручників (крім
електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і
педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки
України від 21 вересня 2021 року № 1001, зареєстрованим у Міністерстві юстиції
України 11 листопада 2021 року за № 1483/37105, до проведення Конкурсу
долучаються заклади загальної середньої освіти (далі – ЗЗСО). Електронні версії
оригінал-макетів підручників та посібників, яким надано гриф МОН,
розміщуватимуться на офіційному сайті державної установи «Український інститут
розвитку освіти» (далі – УІРО) у вільному доступі за покликанням
https://uied.org.ua/konkurs-pidruchnykiv/perelik-pidruchnykiv-navchalnyh-posibnykivdlya-zzso-podanyh-na-konkurs-u-2025-roczi-1-2-3-ta-8-klas:
з 27 лютого 2025 року для 1-2 класу;
з 24 березня 2025 року для 3 класу;
з 13 березня 2025 року для 8 класу.
Міністерство освіти і науки України інформує, що з 17 до 30 березня
2025 року в Україні відзначатиметься Всесвітній тиждень грошей (англ. Global
Money Week 2025), в якому щороку беруть участь більше 100 країн світу.
Національний банк України є офіційним координатором Global Money Week
в Україні.
Всесвітній тиждень грошей – це щорічна всесвітня кампанія з підвищення
фінансової обізнаності, яка підкреслює важливість того, щоб молоді люди
з раннього віку були фінансово обізнаними, поступово опановували навички,
здобували знання, формували менталітет і поведінкові моделі, потрібні
для прийняття зважених фінансових рішень, щоб у результаті досягти
фінансового процвітання і фінансової стійкості.
Національний банк України з цієї нагоди готує низку заходів з фінансової
грамотності, присвячених Всесвітньому тижню грошей 2025, ураховуючи різні
вікові групи та формати участі (лист додається).
Сьогодні – ще одна важлива і болюча дата для кожного українця. Три роки тому, 24 лютого 2022 року, росія розпочала повномасштабну війну проти України, прагнучи знищити нашу державність, нашу культуру, нашу свободу.
Вітаємо переможців, призерів та учасників обласного етапу Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!»
Протягом грудня 2024 року - січня 2025 року Одеським обласним гуманітарним центром позашкільної освіти та виховання проведено обласний етап Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!».
Традиційно, до Міжнародного дня рідної мови, що відзначається 21 лютого, Національним Фестивалем “Код Нації” оголошується проведення Всеукраїнського конкурсу творчих проєктів. Головною метою Конкурсу є сприяння утвердженню української мови як невідʼємної складової національної ідентичності та культурного надбання українського народу, а також популяризація її значення у суспільстві. Конкурс покликаний заохотити представників усіх вікових і соціальних груп до вивчення та вдосконалення володіння українською мовою, підкреслюючи її роль як фундаментального чинника існування та розвитку української нації. На Конкурс усі охочі можуть подати власні творчі проєкти у пʼяти номінаціях: образотворчі роботи, відеороботи, фотокросинг на тему “Кожне слово - пазл єдності”, есе на тему “Мова, що з’єднує покоління”, мовні меми. Подача заявок на Конкурс відбувається на сайті: https://mova.kod-natsii.com/ з 10.02 по 05.03, оцінювання творчих проєктів по 09.03, а оголошення переможців Конкурсу відбудеться 10 березня на офіційних сторінках Фестивалю в соціальних мережах.
Ювенальна поліція України проводить опитування, щоб зробити життя наших дітей безпечнішим!
Нам важлива ваша думка, як можна ефективно запобігати булінгу та насильницькій поведінці серед підлітків? Ваші ідеї допоможуть нам удосконалити та обрати найкращі методи для захисту дітей!
Кожна думка — це крок до створення безпечного середовища для наших дітей! Ваша участь допоможе розробити дієві заходи та покращити профілактичну роботу.
Опитування анонімне та займе всього кілька хвилин вашого часу.
Переходьте за посиланням та висловлюйте свою думку: https://forms.gle/zaduc4YNvPzR1ibUA
Дякуємо за вашу небайдужість! Разом ми зробимо майбутнє наших дітей безпечним та щасливим!
Опитування триватиме до 1 лютого 2025 року — встигніть поділитися своєю думкою!
Джерело: офіційна сторінка Ювенальної поліції України в соціальній мережі Фейсбук
Щороку 10 грудня у світі відзначають День прав людини, який був заснований Генеральною Асамблеєю ООН у 1950 році. Ця дата є нагадуванням про підписання Загальної декларації прав людини в 1948 році – документу, що став основою для міжнародного захисту прав кожної людини, незалежно від її походження, національності, статі чи переконань.
День прав людини покликаний привернути увагу до важливості дотримання базових свобод і прав: права на життя, освіту, працю, свободу слова, віросповідання та багатьох інших.
Цього року темою Дня прав людини є права і свободи для всіх, що підкреслює необхідність забезпечення рівності, справедливості та поваги до людської гідності у всьому світі.
В Україні ця дата набуває особливого значення, адже у складні часи повномасштабної війни та викликів захист прав людини стає ще актуальнішим завданням.
Освіта відіграє важливу роль у вихованні свідомого суспільства, яке знає свої права і поважає права інших.
Протягом тижня прав людини у Василівському ЗЗСО проведені заходи щодо дотримання прав людини.
Пам’ятаймо: права людини – це не просто слова, а основа справедливості, миру та розвитку.
У Виставці взяли участь представники закладів позашкільної та загальної середньої освіти з 66 адміністративних одиниць області.
За підсумками роботи журі ( наказ Одеського обласного центру позашкільної освіти та виховання від 08.10. 2024 № 143/ОД ):
1. Грамотою Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання нагороджено колектив учнів (9 клас: Доденко Маргарита, Височенко Мілена, Бур’ян Вікторія; 8 клас: Гончаренко Олександр, Некрасова Мар’яна; 2 клас: Федоров Данило, Доденко Дарина , Касаткіна Вікторія, Козлов Володимир, Носач Таісія, Голобородова Анастасія, Ігнатенко Богдан, Сідоренко Нікіта) Василівського закладу загальної середньої освіти Кілійської міської ради, керівниця Доденко Оксана Петрівна, педагогиня - організаторка, за кращу презентацію обласної виставки досягнень юних натуралістів «Щедрість рідної землі» ([https://drive.google.com/.../1exqyuldjlRzVPbfA287.../view...](https://drive.google.com/file/d/1exqyuldjlRzVPbfA287jUWqpOvNRnGGh/view?usp=sharing&fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR1pZDtOzVnHX758FAzuoiW08WAaZpeWYcUYNZ-L8n2cC5wFhzduzUJcKlg_aem_jxd9bnkzDcGxFV3INlZnrg))
8 грудня 2024 року відзначається важлива дата – 140-річчя українського жіночого руху. Це знаменна подія, яка надає можливість загострити увагу суспільства на історичному контексті та сучасних викликах, пов’язаних із гендерною рівністю.
В рамках визначення цієї дати в закладі освіти планується проведення Всеукраїнського уроку «Жіночий рух – рух до рівности». Цей урок має на меті висвітлити важливість і досягнення українського жіночого руху, відзначаючи його роль у боротьбі за рівність та соціальну справедливість в Україні.
Всеукраїнський урок дозволить актуалізувати попередні знання учнівства про внесок українських жінок різних поколінь в розбудову держави, захист її суверенітету та незалежності, здобуття міжнародного авторитету і зміцнення національної єдності. Учні і учениці зможуть дізнатися та зрозуміти, як саме переживали різноманітні історичні події жінки різного віку, різних соціальних верств і регіонів, як змінювалося життя жінок різних етнічних груп під впливом історичних трансформацій і військових катаклізмів, як жінки долучалися до загального поступу людства і який слід залишили в українській і світовій історії.
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Дати початку та завершення акції вибрані не випадково, вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною є порушенням її прав.
Період кампанії «16 днів проти насильства» охоплює наступні важливі дати:
• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
• 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
• 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
• 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
• 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
• 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
• 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
УВАГА!
Щоб більше учнів могли ознайомитися з конкурсом та прийняти в ньому участь, розмістіть, будь ласка, дану новину на сайті Навчального закладу. Розміщення новини є обов'язковим для участі у конкурсі. Текст новини можна скопіювати нижче. Scholarship Україна 2025 В межах соціального проєкту для учнів шкіл вже стартував новий конкурс "Scholarship в Україні 2025". У цьому конкурсі надається грант з призовим фондом 50 000 грн. Переможці можуть використати грант на сплату навчання в навчальному закладі або для будь-яких освітніх курсів, на вибір переможця. Ми хочемо потурбуватися про наступне покоління нашої держави і надати можливість юним українцям отримати безкоштовне навчання. Давайте об'єднаймося. Нехай кожен зробить свій вклад для побудови гідного майбутнього України. Детальніше про діючий конкурс: Участь у конкурсі безкоштовна. Взяти участь може будь-який учень 8 - 11 класів (шкіл, гімназій, ліцеїв). Переможець отримає грант на навчання у розмірі 30 000 грн, а ті хто займуть 2-гі та 3-ті місця, отримають 15 000 грн та 5 000 грн. Студенту або учню необхідно написати аналітичну статтю на одну із запропонованих тем та надіслати на поштову скриньку scholarshipukraina@gmail.com для оцінки журі. Роботи прийматимуться до 30 квітня 2025 року. Детальні умови - на сайті проєкту та сторінці грантонадавача https://gruzar.com.ua/grant Ознайомитися як проходив попередній грант Sсholarship в Україні 2024 можна також на сторінці конкурсу. Контакти: Руденко Михайло - організатор та представник грантонадавача. Телефон: +380 97 91 91 426 Пошта: scholarshipukraina@gmail.com
Національне агентство України з питань державної служби спільно
з Вищою школою публічного управління створили освітній серіал про історію
українського державотворення «Українські герої та героїні: від минулого
до сьогодення».
У десяти серіях висвітлено історичні етапи становлення України – Княжу
добу, Козаччину, зародження модерної української нації, Українську революцію
1917–1921 років, звитягу діячів ОУН-УПА, рух опору в Україні, роль видатних
жінок у національному відродженні, внесок української еміграції в процеси
державотворення, становлення Незалежності. Сцени фільму знімали
на історичних локаціях столиці.
Серіал розміщено у відкритому доступі за посиланням http://surl.li/njtdet
День психічного здоров’я або ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини та підтримки людей з подібними захворюваннями.
Кожен з нас відчуває емоційну нестабільність і це цілком нормально!
Важливо розпізнавати свої реакції та знаходити час на те, щоб приділити увагу собі та своїм близьким, а якщо ви відчуваєте певні труднощі – звертатися за психологічною допомогою.